Garderoobi uksed – ideid kujunduse valikuks

Garderoobi uksedLiugustega garderoobid on ruumisäästlik ja mugav lahendus riiete, jalanõude ning muude asjade hoiustamiseks. Kuid garderoob ei ole vaid praktiline ese – tänu rohketele viimistluse valikutele saad garderoobi ja selle uksed kujundada täpselt selliseks, nagu ise soovid. Nii võib riidekapist või panipaigast saada efektne sisekujunduse element. Järgnevalt leiad näiteid erinevatest uste viimistluse võimalustest.

Klaasist garderoobi uksed on stiilsed ja kaasaegsed

Klaas on elegantne ja sobib oma universaalsuse tõttu nii traditsioonilise kui modernese ruumikujundusega. Klaasist uks võib olla nii pilkupüüdev interjööri element kui ka praktiline garderoobist asjade ülesleidmist lihtsustav lahendus. Milliseid võimalusi on klaasi kasutamiseks liuguste sisuna?

  • Matt klaas – viimase paarikümne aasta üks populaarsemaid lahendusi, mis on samaaegselt neutraalne ja praktiline, sest klaasist kumab valgus läbi ja nii on võimalik uksi avamata aimu saada, millistel riiulitel asjad paiknevad.
  • Värviline klaas – hea viis garderoobi sisekujunduses kasutatud toonidega sobitades märkamatuks muuta või hoopis erksate ja kontrastsete värvidega esile tuua ja nii ruumi isikupärasemaks muuta.
  • Mustriline või reljeefne klaas – julge ja omapärane valik, mis tõmbab ruumis viibijate tähelepanu ja kutsub lähemalt uurima.

Puidutooni garderoobi uksed on kindel valik

Puidutooni melamiin- või spoonkattega liuguksed sobivad peaaegu igasse interjööri. Kui sinu kodus on juba puidust mööblit, saad garderoobi uksed olemasolevaga sobitada. Nii saavutad tervikliku ja looduslähedase üldmulje. Puidutoonides mööbli austajale sobib uste ümber suurepäraselt tagasihoidlik melamiin- või spoonraam, kuid levinud on ka alumiiniumprofiili kasutamine.

Tekstiilist, bambusest ja muud põnevad lahendused

Garderoobi uksedKuigi enamasti kasutatakse puidutooni, klaasist või peeglist lükanduste sisusid, on valikus veel teisigi materjale. Näiteks saame valmistada bambusest garderoobi uksed. Bambus toob tuppa looduslähedust, olles samal ajal unikaalseks ja meelihaaravaks disainielemendiks. Samuti on võimalik uksed katta tekstiili või erinevate piltidega.

Erinevate materjalide kombineerimine

Garderoobi uksed saame teha erinevatest materjalidest, näiteks üks uks praktilise peegliga ja teine puidutooni. Eristuva lahenduse saamiseks võid meelepäraseid sisusid kombineerida ka ühe ukse piires. Näiteks uste alumises ja ülemises osas puidutooni kate ja keskel värviline või mustriga klaas.

Liuguste galerii

«««
Facebook Logo