Garderoobikapid – 3 sammu sobiva lahenduse leidmiseks

Garderoobikapid aitavad efektiivselt ruumi planeerida ja mahutavad kõik sinu hoiustamist vajavad riided ning muud esemed. Maast laeni garderoobisüsteemid on ka suurepäraseks ruumijagajaks ning liuguste paigaldamine võimaldab garderoobikappe kasutada ka väga kitsastes oludes. Pole imestada, et massiivsed garderoobisüsteemid on kaasaegsetes kodudes tavaks saanud – neid kasutatakse esikus, elu- ja magamistoas ning loomulikult ka panipaikades. Mida aga valikul silmas pidada, et tellitud garderoobikapid vastaksid sinu ootustele ja oleksid meelepärased hoiustamispaigad aastakümneteks?

Kuhu garderoobikapid paigutada?

GarderoobikapidSelgita välja, mida soovid garderoobikappides hoida. See annab sulle hea ülevaate, mitu kappi ja mis suurustes vaja läheb. Seejärel mõtle läbi, kuhu sinu kodus garderoobilahendused sobiksid. Garderoobide paigaldamiseks on kolm võimalust:

  • sisseehitatud garderoob,
  • osaliselt sisseehitatud garderoob,
  • eraldiseisev kapp.

Esimesed kaks sobivad seina äärde ja võivad enda alla võtta kas või terve toa seina. Eraldiseisvat kappi saad paigutada ka toa keskele ja seda praktilise ruumijagajana kasutada. Kui oled sobivad kohad välja valinud, mõõda ruum ära – juhised selleks leiad siit.

Milline garderoobi sisustus?

Kui kappide mõõdud ja asukohad valitud, on järgmine samm sisude planeerimine. Olenevalt mõõtudest vaata, kas paremini sobiksid kahe, kolme või nelja uksega lahendused. Kui sa pole kindel, anname nõu ja aitame valiku langetamisel.

Klassikalistes garderoobikappides kasutatakse riidepuutorusid, riiuleid, korve, sahtleid ja riputuskonksusid. Olenevalt hoiustatavatest esemetest ei pruugi sul kõiki neid vaja minna, et sisu valimisel on jällegi oluline mõelda neile esemetele, mida kappides hoidma hakkad. Loe lisaks: kuidas valida garderoobi sisustus?

Millised liuguksed?

Garderoobikapid ja liuguksed on praktiline kooslus. Lükanduste avamine ning sulgemine on kiire ja mugav ning ei võta üldse lisaruumi, mistõttu sobivad liuguksed ideaalselt kitsastesse oludesse. Garderoobile uksi tellides saad valida erinevate värvide ja materjalide vahel. Kas eelistad naturaalseid puidutoone, ruumikujundusega sulanduvaid või hoopis silmatorkavaid ja isikupäraseid lahendusi? Lase vaid fantaasial lennata. Vaata ka galeriid valminud garderoobikappidest.

«««
Facebook Logo