Kiika ühte meie loodud kööki!

Kiika ühte meie loodud kööki!Tutvustame täna taas üht meie projekti. Klient pöördus meie poole sooviga omada uut kööki. Tal oli kujutlus eskiisina kaasas ja paar väljakutset – tegemist oli vanema renoveeritud majaga ja võrdlemisi piiratud ruumiga. Ülejäänu aga on nüüdseks ajalugu.

Millised olid väljakutsed?

Kuna tegemist oli vanema majaga, tähendas see ruumis mõnda elementi, mis mõningal määral paigutust piirasid. Piirangud aga saab kergelt pöörata eripäraks.

KöökKõige esimene asi, mis lausa takistusena tundus, oli aknaga nurk, kuhu sobiva kõrgusega mööblit paigutada ei saanud, sest terve maja aknad asetsevad üsna madalal. Kliendi enda idee nägi algselt nurka tühjana, sest akent peab ju ometi saama avada.

Edasiste arutluste käigus aga leidsime hoopiski huvitavama lahenduse. Kuna valamu asetseb nurga juures ning teisel pool seda on kohe pliidialus, siis vaba pind on kindlasti sobilik lisa.

Pind läks käiku, küll madalamalt kui muu kujundus, et aken lahti käiks. AGA nurk sai otstarbekalt ära kasutatud – tekkis koht igapäevatarvete jaoks ning selle alla panipaik asjadele köögis, mida täiesti käeulatusest ära panna ei tahaks.

Eritellimusel köökTeine väljakutse oli olemasolevad torud ja õhksoojuspump – kuidas nende ümber ehitada, et säiliks esteetilisus ja küllalt ruumi kõige jaoks? Olukorra muutis veelgi keerukamaks see, et tegemist oli ka keskmisest väiksema köögiruumiga.

Mis oli lahendus? – Erisuuruses kapid-sahtlid. Ruumiga saab alati mängida ja leida midagi täpselt sobivat. Ainsaks kujundajaks jäi siinkohal nõudepesumasina suurus, mis siiski mugavalt sahtlite vahele sobitus. Õhksoojuspumba alla tekkis pind, mida mõne kaunistuse jaoks on hea kasutada, või võib sinna söögivalmistamishoos mõne kokaraamatu visata.

Põnevad detailid

  • Supervõimega LED-valgustid – valamu ja pliidialuse kohale paigaldasime valgustuse, mis süttivad siis, kui käe alla paned. Töisema köögipinna juures on see mugav, käed võivad olla niisked või mõne toiduainega koos. Saab ka näiteks külalisi üllatada.

  • Baarilett-söögilaud – üha enam populaarsust koguv lahendus on ideaalne neile, kel on väiksemad eluruumid. Antud köök on näiteks ühendatud elutoaga, kuhu saab suuremat söömingut ja seltskonda alati suunata. Kiireks eineks või endale valmistamiseks aga väiksest söögilauast piisab.

Supervõimega LED-valgustid

Ja see on alles võimaluste algus. Nagu antud projekt tõestab, soovidele ja vajadustele saab hõlpsasti vastu tulla ja luua midagi praktilist ja kaunist.

Mõlgutad mõtteid uuest köögist?

Võta meiega ühendust!

«««
Facebook Logo