Milline kardin valida?

Kardin on oluline ruumikujundaja luues ruumi vastava interjööri. Kardina valikul tasub arvestada nii silmailu kui kardina eesmärgiga. Funktsionaalsed kardinad nagu rulood, püstlamellkardinad ja ribakardinad aitavad reguleerida soojuse ja valguse hulka ruumis, samuti hoiavad privaatsust väljas liikuvate pilkude eest. Funktsionaalsed kardinad sobivad suurepäraselt nii koju kui kontorisse ning täiustamaks tekstiilkardinaid.

Mida arvestada kardinate valikul?

AknakattedKardinat valides on oluline kõigepealt läbi mõelda:

 • Kuhu kardin paigaldatakse?
 • Milline funktsionaalsus peab kardinal olema?
 • Kas piisab ühest kardinast või kombineerida erinevad tüübid?

Kuhu paigaldada kardin ja kuidas võtta mõõdud?

Kardina paigaldamiseks on mitmeid võimalusi:

 • Aknaraam – Kardina paigaldamiseks aknaraamile tuleb mõõdud võtta aknaraami kõrguse ja klaasiliistude välisservade vahelisest laiusest. Aknaraamile paigutatakse üldjuhul kassettrulood, mis moodustavad aknaga terviku ega riiva silma. Minikassettruloode mõõtmisel tuleb arvestada mõningate erinevustega. Määrata tuleb kõrgus ja laius klaasiliistu murdepunktist ehk kohast, kus liist pöörab raami tasapinnast klaasi poole. Lisaks mõõda klaasi kaugus raami tasapinnast.
 • Aknaava sees – Aknaava ette paigutatakse tavalised rulood, püstlamellid või ribakardinad. Seejuures on oluline jälgida, et aknaava ette paigutatud kardin ei segaks akna avamist. Selleks peab aknaraami ning aknaava serva vahele jääma vähemalt 6-7 cm vaba ruumi, juhul kui on tegu sissepoole avaneva aknaga. Võta aknaava mõõdud ava ülaservast, keskelt ning serva kõrgus. Igaks juhuks mõõda kõik akna ümbruses olevad seinad, kuna võib esineda ebatasasusi. Saadud mõõtudest võta väikseimad tulemused.
 • Aknaava ees seinal – Aknaava esisele seinale paigutatakse üldjuhul tekstiilkardinad. Sobivas suuruses kardina valikuks mõõda ava laius ja kõrgus. Vastavalt neile mõõtudele saad otsustada, mis pikkuses ja laiuses kardinat soovid. Arvesta kindlasti juurde kardinapuu lisatav kõrgus. Minimaalsed soovituslikud mõõdud kardinate paigaldamisel ava ette:
  • Rulookardinad: ava laius + 10cm , ava kõrgus + 10cm
  • Alumiiniumribakardinad: ava laius + 5cm, ava kõrgus + 10cm
  • Puitribakardinad: ava laius + 5cm, ava kõrgus + 20 - 30cm ( ülestõstetud kardinapaki kõrgus )
  • Püstlamellkardinad: ava laius + 30cm, ava kõrgus + 10cm

Sobiva aknakatte valikul ning vajalike mõõtude võtmisel on abiks meie spetsialistid!

Küsi abi spetsialistidelt

Facebook Logo