Mis materjalist köögitasapind valida?

Iga meie loodud köök on terviklik ja kordumatu. Köögitasapind võib olla tehtud:

  • Köögimööbelkõrgsurvelaminaadist
  • täispuidust
  • looduskivist
  • presskivist.

See, millist köögitasapinda eelistada, sõltub mitmest asjast: sisekujundusest, köögi funktsioonidest ja muidugi hinnast.

Kõrgsurvelaminaat on enim nõutud materjal köögitasapinna juures

Kõrgsurvelaminaadi populaarsusel on mitu põhjust: värve ja mustreid on laias valikus (meie valikut võid näha siit), puhas­tamine on lihtne ja hind soodne. Puuduseks on see, et sinna peale ei saa panna kuumi nõusid (aga milleks siis kuumaalused olemas on!) ning lõikamiseks-hakkimiseks tuleb kasuta­da lõike­lauda, sest nuga jätab materjalile triipe ja täkkeid.

Täispuit loob tõelise kodutunde

Täispuit köögitasapindNeed, kes jagavad arvamust, et köök on kodu süda, tunnevad ennast täispuidust töötasa­pinnaga köögis kindlasti hästi. Seda soojust ja hubasust, mille annab puit, ei suuda luua ükski teine materjal.

Köögitasapinna juures kasutatakse kõige tugevamat puitu – tamme ja saart. Aja jooksul jätab köögis toimetamine muidugi ka neile jäljed, aga puitu on võimalik lihvida ja selle endine välimus taastada.

Täispuidust köögitasapind ei talu suurt kuumust ja ohtrat niiskust. Paar korda aastas peaks ette võtma põhjalikuma hoolduse.

Looduskivi on ekslusiivne ja kordumatu

KöögitasapinnadKöögitasapindade valmistamiseks kasutatakse graniiti ja marmorit. Viimane jätab väga luksusliku mulje, aga on köögis suhteliselt ebapraktiline, sest poorse materjalina imab ta endasse pealesattunud rasva, veini, kohvi, tee, mahla jm, ning sellepärast tuleb see kohe ära pühkida. Ka on marmor üsna pehme.

Graniit on põhiliselt kvartsist koosnev tardkivim, mis on tekkinud magma kristalliseerudes. Graniit on väga vastupidav, kuuma-, kriimustus- ja plekikindel.

Lisaks on iga graniitplaat kordumatu, sest tegemist on 100% loodusliku materjaliga. Miinuseks on suhteliselt kõrge hind.

Looduskivist köögitasapindade hooldusest oleme kirjutanud siin: Looduslikust kivist valmistatud köögitasapindade kasutus- ning hooldusjuhend.

Presskivil on peaaegu piiramatud võimalused

Presskivi on komposiitmaterjal, mis koosneb kvartsist, graniidist, vaigust ja värvipigmendist. See on äärmiselt praktiline (väga tugev – lõikelauda vaja ei lähe –, kuumuskindel, talub vedelikku, lihtne puhastada) ning elegentne. Ainsaks miinuseks on kõrge hind.

«««
Facebook Logo